מכללת אלה - סופרויז'ן
 
 
מכללת אלה
בקרו אותנו ב- facebook 
מגמות רב שנתיות
מגמות חד שנתיות
קורסי חובה
התמחויות למטפלים
קורסים מרחיבי ידע

סופרויז'ן

 
 סופרויז'ן משמעו ראיית על. ההדרכה בקורס סופרויז'ן הינה אחד התהליכים המשמעותיים והחשובים ביותר בהתפתחות המקצועית של פסיכותרפיסט הוליסטי.
קיומו של תהליך ההדרכה מאפשר ויוצר התפתחות של ראיית על, הסתכלות אחרת על המתרחש במרחב הטיפולי ללא הזדהות יתר או מעורבות רגשית,
היוצרת מרחק רגשי המאפשר ניתוח וראיית הדברים מזווית שונה. הדרכה זו ניתנת על ידי סופרווייזר בכיר.

תהליך הסופרויז'ן, מאפשר לתלמיד לקבל ליווי, הכוונה, חידוד ומיקוד בסוגיות טיפוליות שונות ובמודלים שונים וכן הרחבת הפרספקטיבה עליהן.
התלמיד המודרך, מביא דילמות מן השטח וזקוק לתמיכה, הוא זקוק למפגשים בהם יוכל לברר באופן גלוי את לבטיו ותחושותיו, יוכל לבחון, להעלות ספקות ולקבל רעיונות חדשים. כל זאת תוך שימוש בעידוד הסופרווייזר לאינטרוספקציה.
הדרכת הסופרויז'ן מאפשרת, לתלמיד בתהליך ההכשרה, לבחון ולהכיר את תחושותיו, רגשותיו, לזהות את תפיסתו המקצועית והאישית, לבחון הזדהות יתר, מעורבות רגשית, ניתוק רגשי ושיפוטיות.
הסופרווייזר מסייע לתלמיד בהתמודדות עם התנגדויות, תקיעות, העברה והעברה נגדית ומסייע לו לצמוח, לפתח את הידע, את הכישורים והיכולות הייחודיות לו. ההנחה הבסיסית היא שככל שהתלמיד מזהה את יכולותיו הוא מטיב לזהות את יכולותיהם של מטופליו, לסמוך עליהם ולעזור להם לצמוח.
במסגרת הסופרויז'ן מתפתח דיאלוג בין הסופרווייזר לתלמיד המודרך. הסופרווייזר רואה בתלמיד אדם בעל ידע, ראייה וחשיבה ייחודית ומעודדו  להשתמש באלו במסגרת הטיפולית. הסופרווייזר מעודד את התלמיד להאמין ולסמוך על עצמו, על דרכו ועל קבלת ההחלטות שלו. ומכוון לתפיסה שאין דרך אחת נכונה ושישנה חשיבות גדולה לדרך בה התלמיד רואה ומנתח את הדברים. בכדי שהתלמיד יוכל להפנים ולבצע כל אלו, הוא זקוק למרחב מקצועי תומך, חם, סומך ומאמין וזאת מספק הסופרווייזר.
הסופרויז'ן הוא מקום של תמיכה והכלה, הרחבת נקודות המבט, התמודדות עם דילמות וזיהוי דילמות שנעלמו מעיני המטפל. הדרכה זו ממקצעת את התלמיד ומרחיבה את מיומנותו וכן מעניקה לו תחושת בטחון.


 
כל הזכויות שמורות למכללת אלה ©   |   עיצוב אתר: סטודיו נקודות