מכללת אלה - עבודה מעשית
 
 
מכללת אלה
בקרו אותנו ב- facebook 
מגמות רב שנתיות
מגמות חד שנתיות
קורסי חובה
התמחויות למטפלים
קורסים מרחיבי ידע

עבודה מעשית

 
 במכללת אלה, אנו מאמינים שבכדי להעשיר ולהטמיע את המיומנויות והמומחיות הטיפולית, נדרשת אינטגרציה בין לימוד תיאורטי והכשרה מקצועית בשדה.
לימודי ההכשרה לפסיכותרפיה הוליסטית מורכבים משילוב למידה תיאורטית ולמידה מעשית המתבצעת תוך התנסות טיפולית ביום הפרקטיקום, במסגרות שונות ומגוונות.

התפיסה הבסיסית היא, שלא ניתן להכשיר פסיכותרפיסטים הוליסטיים באופן תיאורטי בלבד, ואף לא ניתן להפריד בין התיאוריה למעשה. וזאת מהטעם שבלתי אפשרי להבין את התכנים התיאורטיים ללא התנסות מעשית עם מטופלים, וקשה מאוד להבין את ההתרחשויות והאינטראקציות האנושיות ללא התיאוריה.
ההכשרה המעשית הינה תהליך, הכולל יישום החומר התיאורטי במסגרות טיפוליות ייחודיות ומגוונות. הכשרה זו מאפשרת לתלמידים להכיר את מהות הפסיכותרפיה ההוליסטית, חושפת אותם להתמודדות עם סוגיות טיפוליות ומצוקות אנושיות ומסייעת בהכרת יכולותיהם המקצועיות ובשיפורן.
 במכללת אלה, העבודה המעשית מסתכמת ליום אחד בשבוע בשנת הלימודים השנייה והשלישית. יום זה כולל מפגש עם 2-4 מטופלים וכולל גם צפייה בישיבות צוות, קבלת הדרכה בשטח עם רכזת ההדרכה.
מקומות העבודה המעשית הינם מגוונים ומבוססים על קשרים מקצועיים ארוכי שנים עם המוסדות השונים. התלמידים יוכלו לבחור את מקום העבודה המעשית מתוך רשימת המקומות ועל פי נטיית ליבם ועניינם המקצועי.
מקומות העבודה המעשית מגוונים כדוגמת: נוער בסיכון, הגיל השלישי, אוכלוסיות מיוחדות ועוד
שיבוץ התלמידים במקומות העבודה המעשית תיעשה על פי קריטריונים כדוגמת: צרכיהם הלימודיים של התלמידים, תוכנית הלימודים התיאורטית, הכרת אישיותם ויכולותיהם של התלמידים, בקשותיהם והעדפותיהם.
 
 
כל הזכויות שמורות למכללת אלה ©   |   עיצוב אתר: סטודיו נקודות