מכללת אלה - פסיכודרמה
 
 
מכללת אלה
בקרו אותנו ב- facebook 
מגמות רב שנתיות
מגמות חד שנתיות
קורסי חובה
התמחויות למטפלים
קורסים מרחיבי ידע

פסיכודרמה

 
 
הפסיכודרמה היא שיטה טיפולית המבוססת על הנפש בפעולה, כלל היסוד של הפסיכודרמה הוא הפעולה שהיא הבסיס לשפת הפסיכודרמה. בשיטת טיפול זו, יותר 'עושים' מאשר 'מדברים' באמצעות סצנות המוצגות ב"כאן ועכשיו", בדרכים מילוליות ולא מילוליות.

טיפול  באמצעות פסיכודרמה, עוסק בבעיות נפשיות והתנהגותיות, אישיות ובין אישיות, ובאמצעותו ניתן לחוות רגשות מודחקים, לשחזר מצבים לא פתורים, דרמות פנימיות, פנטזיות, חלומות, אופציות להתמודדות, בחינת קשרים משמעותיים ועוד.
מטרתו של הטיפול הפסיכו דרמתי, לסייע בשיפור מצבו הנפשי של המטופל ולאפשר לו להיות יוצר – אמן של עולם ייחודי משלו. במהלך הטיפול, נוצר מרחב מוגן שבו המטופל יכול לבטא רגשות חבויים, לשחזר סצנות מהעבר, ההווה והעתיד.
כלי מרכזי בטיפול זה, הוא חילוף תפקידים, בטכניקה זו מתאפשר למטופל להיות בתפקיד עצמו ואף בתפקיד ה'אחר'.
היכולת לראות את הסיטואציה או המציאות מעיני האחר, ואף לראות את 'עצמי' מעיני האחר, מרחיבה את הפרספקטיבה ומאפשרת אמפתיה, פתיחות ושיתוף פעולה עם האחר ועם עצמי.
במהלך הטיפול נעשית הדמיה של: המציאות, קונפליקטים, רגשות, חלקים של העצמי, רצונות, תקוות, התנסות בתפקידים שונים ועוד מצבים מגוונים. הדמיה זו מזמינה מעורבות רגשית גבוהה ומאפשרת שחרור ממחסומיו הטבעיים של האגו, שחרור זה עשוי להביא לטרנספורמציה ולצמיחה במודעות וביכולת התגובה, שיוביל לשינוי של המציאות הסובייקטיבית..
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות למכללת אלה ©   |   עיצוב אתר: סטודיו נקודות