מכללת אלה - קליניקה אינטגרטיבית
 
 
מכללת אלה
בקרו אותנו ב- facebook 
מגמות רב שנתיות
מגמות חד שנתיות
קורסי חובה
התמחויות למטפלים
קורסים מרחיבי ידע

קליניקה אינטגרטיבית

   
 

הפסיכותרפיה ההוליסטית, מיסודה, הינה תחום אינטגרטיבי (משולב). אינטגרטיביות זו באה לידי ביטוי, בתפיסת האדם כמכלול גוף נפש ורוח. בקורס קליניקה אינטגרטיבית אקטיבית, נחווה את האינטגרטיביות של הפסיכותרפיה ההוליסטית, גם מהיבטים נוספים.
אינטגרציה זו תבוא לידי ביטוי, הן בשימוש משולב של תיאוריות התפתחות ואישיות מתחום הפסיכולוגיה והן בשילוב של טכניקות טיפוליות מגוונות. כמו כן, האינטגרציה תבוא לידי ביטוי בהלך השיעור ואופיו.
במהלך הקורס, נדון במקרים טיפוליים, למד להתייחס אליהם, דרך תיאוריות התפתחות ותיאוריות אישיות. נכין תוכנית טיפולים, המתבססת על שילוב טכניקות וכל זאת באינטגרציה של נקודות המבט השונות של כל הסטודנטים. שיעורים אלו, מתאפיינים באקטיביות מצד הסטודנטים, תוך נתינת משמעות רבת ערך, לנקודות המבט הטיפוליות השונות ולאופן שכל סטודנט חווה את המקרה הטיפולי המוצג.
נקודות המבט השונות, מקבלות התייחסות באבחון הצרכים והקשיים של המטופל, בבחירת הטכניקות הטיפוליות ובבניית התוכנית הטיפולית. אינטגרטיביות זו, מאפשרת אפקטיביות רבה של הטיפול ושיפור ביכולות הלימודיות והרגשיות של הסטודנטים.
תהליך אינטגרטיבי זה, מאפשר לסטודנטים התפתחות קלינית משמעותית ורחבה, תוך שהם לומדים לארגן, לסדר ולעשות אינטגרציה בין כל החומר הלימודי ולהטמיעו, הלכה למעשה, בקליניקה.
כל הזכויות שמורות למכללת אלה ©   |   עיצוב אתר: סטודיו נקודות