מכללת אלה - קלפים טיפוליים
 
 
מכללת אלה
בקרו אותנו ב- facebook 
מגמות רב שנתיות
מגמות חד שנתיות
קורסי חובה
התמחויות למטפלים
קורסים מרחיבי ידע

קלפים טיפוליים 
טיפול פסיכו תרפויטי הוליסטי באמצעות קלפים טומן בחובו פוטנציאל רב של אפשרויות טיפוליות.
השימוש בקלפים טיפוליים הינו רב תכליתי ומגוון וניתן להשתמש בהם ככלי אבחון, להדרכה, טיפול וייעוץ בתהליכי עבודה, הוראה וצמיחה אישית, במפגשים פרטניים, במפגשי קבוצות וחוויה, טיפולים זוגיים ומשפחתיים.

הנושאים איתם ניתן לעבוד באמצעות הקלפים הם מגוונים ורבים כגון: תקשורת בין אישית, ניהול שינויים, מנהיגות, מערך תפקידים, התמודדות עם קונפליקטים, התמודדות במצבי לחץ, התמודדות עם מצבי פרידה ואובדן ועוד ועוד
השימוש בקלפים מאפשר הסתכלות חדשה ומורחבת על נושאים משמעותיים בחייו של האדם.

העבודה עם קלפים טיפוליים מאפשרת התנסות חווייתית על בסיס תהליכי השלכה. הקלפים משמשים כמראה שדרכה יכול המטופל להתבונן על עצמו: על המציאות שלו, על העולם הפנימי שלו, על דפוסי התנהגות, תבניות חשיבה ואמונות מעכבות ומייצרות סבל.
התבוננות זו מחד מקרבת אל המציאות הפנימית ומאידך מאפשרת יצירת התנתקות מסוימת והתבוננות בנושא מתוך מרחק. מרחק זה מייצר ניתוק מהזדהות וחיבור לזיהוי המוביל מודעות עצמית גבוהה.

באמצעות עבודה עם הקלפים טיפוליים מתאפשר מעקף של הקוגניציה, את השכל את ''הראש החושב''. מעקף זה מפנה  את הקונפליקטים והקשיים אל עולם הדמיון, האינטואיציה, הרגשות, התת מודע ופנימה- אל עולמו הפנימי של האדם.  
הקלפים הטיפוליים מאפשרים עבודה בכל רמות התודעה, נוגעים במכלול רגשות, ומציפים קשיים ומחשבות שליליות שהודחקו. העבודה הטיפולית עם קלפים אלו מרחיבה את יכולת ההקשבה ללא ביקורת ושיפוטיות ומסייעת לפתח מיומנויות תקשורת וקשב.
במסגרת עבודה טיפולית, הקלפים הטיפוליים משמשים כלי משמעותי בארגז הכלים של המטפל וזאת מהטעם שהשימוש בקלפים מקדם ומאיץ תהליכים טיפוליים של יצירת אמון וקשר, תוך התנסות במשחק חוויתי ייחודי.
 
 
 
כל הזכויות שמורות למכללת אלה ©   |   עיצוב אתר: סטודיו נקודות